Etkili İletişim Teknikleri Eğitimi

Etkili İletişim Teknikleri Eğitimi

Eğitimin Amacı : 

Etkili İletişim eğitimi ile katılımcıların; etkili iletişim tekniklerini öğrenmelerini, bu eğitim programı sayesinde iş hayatının ve günlük hayatın stresinden kurtulmasını, sağlıklı bir şekilde hedef belirlemelerini, başarılı ve mutlu bir hayata kavuşmaları için gerekli motivasyonu kazanmalarını amaçlıyoruz.

Eğitimin İçeriği:

Bu eğitimde sıradan iletişim anlayış ve davranışlarını birkenara bırakarak, iletişimde yaratıcılığı ortaya çıkaracak yeni bir iletişim anlayışı oluşturarak; insan ilişkilerini bilinçli yönlendirmek, iletişim sorunlarıyla baş etme becerisi kazandırmak, gereksiz tartışma ve zamanın boşa harcanmasını ortadan kaldırmak için ihtiyaç duyulan iletişim yöntem ve tekniklerini kazandırmak; hayatın tüm alanlarında başarılı olmak için iletişimde hedef koymak ve hedefe kararlı ve bilinçli biçimde gitme becerisi kazandırmak; iletişimin iş sonuçlarını olumlu yönde etkilemesini sağlamak amaçlanmaktadır.

Program İçeriği : İletişimin yasaları - Tek yönlü ve iki yönlü iletişim - İyi iletişimci profili – Ben kimim anketi - İletişim kazaları - Etkili dinleme /Etkili konuşma -Geri - besleme ve uzlaşma - Beden dili - Stres altında iletişim - Telefonda iletişim/Yazılı iletişim - Alışkanlıkları nasıl değiştirebiliriz? - Zor insanlarla diyalog - Kızgınlık, öfke ve duygusal kırgınlıklar – psikolojik engellerle baş etmek - Stres yönetimi – Kendi kendine motivasyon taktikleri - “Siz olsaydınız ne yapardınız ?” – Örnek uygulamalar - Sunumlar ve değerlendirme

Eğitimin Süresi :

7 saat

Kimler Katılmalı ?

Her eğitim seviyesinden - Kurumsal ihtiyaçlar doğrultusunda her kademe çalışanlar - İşletmelerin yönetici pozisyonunda çalışanlar - Kişisel gelişime önem verenler katılabilir.

Katılımcı Sayısı

20 kişi

*Katılımcılara eğitim notları ve sertifikalar verilecektir. - *Eğitim detayları ve kayıt için lütfen bizimle irtibata geçiniz.