Yapılandırılmış İşe Alım Süreci Eğitimi

Yapılandırılmış İşe Alım Süreci Eğitimi

Eğitimin Amacı:

Başarılı bir işe alım sürecinin ikinci bölümü her bir aday için etkin bir şekilde durum / görev, eylem ve sonuç ilişkilerini içeren davranışsal bilgiler toplamaya dayanır. Yapılandırılmış İşe Alım Süreci Eğitimi başarılı işe alım ve terfi için önemli olan; İş analizi ile doğru seçim kriterinin belirlenmesi, aday ile ilgili önemli bilgilerin toplanması, toplanan bilginin değerlendirilmesi ve doğru bir işe alım kararının verilmesi olarak üç sürece odaklanmıştır. Değişik görevler için, farklı seçme yöntemleri hakkında bilgi verilcektir. Eğitimin amacı;Şirketlerin personel alımlarının yıllık plan ve kurumun hedefleri doğrultusunda, geniş bir perspektiften bakarak yapılmasının sağlanarak işe alım ve mülakat sürecinde şirketin kurumsal kimliğine uygun, planlı ve bilinçli davranışların gösterilerek uygun işe alım sürecinin gerçekleşmesinin sağlanmasıdır.

Eğitimin İçeriği:

Neden Yapılandırılmış İşe Alım Süreci? - Gerçek İhtiyacın Tespiti, - Organizasyonel Kavramlar, - İşgücü İhtiyacının Karşılanmasında Yöntemler, - Sürecinin Planlanmasının Önemi, - Medyanın Kullanımı, - Araştırma, Seçme, İncelemenin Sırları, - Hangi Yöntemle Seçim Yapılmalı? - İyi Organizatör Olmak, - Mülakat çeşitleri, Değerlendirme, - “Ben adamı gözünden tanırım”, - Kişilik Tipolojileri, - Referans Nedir? - Ücret Belirleme ve Teklif, - Olumsuz Adaylar, - Oryantasyon Süreci, - Tüm Sürecin Kurum Kültürüne Katkısı, - Hatalı Uygulamalar, - Formlar, - Raporlar, - İK Uzmanının Bu Süreç İçindeki Yeri.

Kimler Katılmalı ?

İnsan kaynakları çalışanları, İnsan kaynakları alanında çalışmak veya bilgi sahibi olmak olmak isteyen yönetici veya diğer çalışanları kapsar.

Eğitim Süresi :

2 gün(12 saat)

KATILIMCI SAYISI :

20 Kişi

*Katılımcılara eğitim notları ve sertifika verilecektir. - *Eğitimin Detayları ve kayıt için lütfen bizimle irtibata geçiniz.